Dynamite Baits 2018 Draw

Fishing Information call 01726 862519
Festival Bookings call 01726 862100
Holiday Bookings call 0344 335 3569

Every competitor in the Dynamite Baits 2018 festival!

‘A’ Section
Day Lakes
Monday Pollawyn
Tuesday Twin Oaks | Trelawney
Wednesday Jennys | Trewaters
Thursday Porth
Friday Bolingey
Anglers
Geoff Ball Chris Barley Ian Chadwick
Darren Cox Tony Curd David Evans
Andrew Ford Andy Geldart Peter Gosling
Maria Green Nick Green John Harvey
Paul Holland Mick Howells Jon Jowett
Brian Morgan Francis O’Reilly Steve Paul
Andy Power Mark Richardson Chris Rust
Danny Scott Michael Sheppard Lee Turner
Matthew Vater Tom Wallis Gary Webber
Keith Wilcox    

‘B’ Section
Day Lakes
Monday Twin Oaks | Trelawney
Tuesday Jennys | Trewaters
Wednesday Porth
Thursday Bolingey
Friday Pollawyn
Anglers
Keiron Bailey Danny Baker Ryan Bennett
Peter Black Nigel Bond Andrew Bryant
Jason Collins Steve Conway Bob Conway
Andrew Crocker Andy Dargue Jake Gallagher
Simon Gould Michael Hall Paul Hoffman
Martin Holmes Rob Jones Nick Jones
Donald Mclean Andy Nelson Derek Newson
Jamie Read Glenn Richards Julie Samways
Gary Thomas Steven Turner John Whincup
Mickey Williams    

‘C’ Section
Day Lakes
Monday Jennys | Trewaters
Tuesday Porth
Wednesday Bolingey
Thursday Pollawyn
Friday Twin Oaks | Trelawney
Anglers
Steve Barraclough Andy Bennett Harry Billing
Graham Bowers Tony Butler Richard Chapman
Rick Dennis Alan Donnelly Malcolm Dunlop
Tony Evans Daryl Faletto Attila Fisher
Robin Headley David Hillier Mark Loft
Johnny Maddison Phillip Mellor Lewis Nightingale
Mick Palk Jon Parks Jason Robinson
Ian Russell Alan Scotthorne Sandra Scotthorne
Luke Sorokin Nathan Watson Michael Wells
Jamie Wilde    

‘D’ Section
Day Lakes
Monday Porth
Tuesday Bolingey
Wednesday Pollawyn
Thursday Twin Oaks | Trelawney
Friday Jennys | Trewaters
Anglers
Kelvin Acton Cliff Adams Tony Barker
Guy Barron Robert Brennan David Crandon
James Dent Nathan Fox Phil Godding
Peter Gould Robbie Harbour Andrew Lloyd
Colin Marshall Mike Mcmillan Steve Organ
Lee Prophet Stephen Prophet Alan Prophet
Martyn Robson James Roper Tim Rust
James Stones Kevin Wadge Tony Watson
Charlie Wernham Daniel White Mark Wildon

‘E’ Section
Day Lakes
Monday Bolingey
Tuesday Pollawyn
Wednesday Twin Oaks | Trelawney
Thursday Jennys | Trewaters
Friday Porth
Anglers
Roy Beasley Paul Burton Paul Christy
George Crawford Colin Dumphy Simon Fry
Dave Geldart Tony Gilbert Jim Gladstone
John Hannam Allen Harrison Colin Horn
Neil Horn Richie Hull Alun Jones
Chris Kitchin Ivan Lord Steve Martin
Charlie Mayers Nigel Morris George Organ
Roy Penkethman Glen Picton Tony Picton
Cliff Prophet Graham Thomas Andy Weston
Brett Nicholls