Guru Festival 2018 – Draw

Fishing Information call 01726 862519
Festival Bookings call 01726 862100
Holiday Bookings call 0344 335 3569

Every competitor in the Guru 2018 festival!

‘A’ Section
Day Lakes
Monday POLLAWYN
Tuesday JENNYS | TREWATERS
Wednesday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Thursday PORTH
Friday BOLINGEY
Anglers
Roy Beasley Ryan Bennett Dan Bennett
Richard Bond Jim Broadbent John Burchall
David Chamberlain Nick Collier David Crandon
Tony Curd Colin Dumphy Gerry Foley
Tony Grandfield Gareth Gronow Matthew Hadfield
Marcus Harrison Terry Harrison Steve Hutter
Andy Inglesent Nick Jones Robert Kite
Andrew Lloyd Karl Mullen Rob Peel
Graham Rogers Tim Rust Craig Shaw
Des Shipp Darren Stonehouse Jamie Thompson
Roger Thorpe Leslie Tuberville David Tuberville
Darren Webster Pemb Wrighting  

‘B’ Section
Day Lakes
Monday JENNYS | TREWATERS
Tuesday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Wednesday PORTH
Thursday BOLINGEY
Friday POLLAWYN
Anglers
Kelvin Acton Cliff Adams Grant Albutt
John Barningham Jeremy Benson Steve Bestall
Nigel Bond Stewart Bracey David Bradshaw
Gavin Bridge Terry Cockburn Sam Collett
Jason Collins Vince Cross Stefan Davies
Kevin Goldenburg Chris Greenside John Hannam
Paul Holland(snr) Ian Hudson Richard Ives
Mark Johnson Geof Jones Mick Keane
Lee Kendrick Nigel Kendrick George Mottram
Steve Potter Andy Power Robert Taylor
David Williamson George Woodhead Dave Woolgar
Paul Yates Michael Yates  

‘C’ Section
Day Lakes
Monday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Tuesday PORTH
Wednesday BOLINGEY
Thursday POLLAWYN
Friday JENNYS | TREWATERS
Anglers
Jon Arthur Andy Bennett Paul Cannon
James Cooper Phil Croxford Alex Docherty
Dean Gregory Ben Hagg Paul Holland
Wayne Holland David Holland Martin Holmes
James Holmes Ritchie Holmes Richie Hull
William Jex John Jones Nigel Lale
Gavin Leversidge Johnathan Longdon Stephen Paul
Michael Pegg Bill Pitman Steve Podesta
Stewart Purcell Keiron Rich Shaun Sanders
Wayne Sharman Dale Shepherd Wayne Smith
Nathan Spain Mark Statton Nathan Thompson
Robin Walker John Whincup  

‘D’ Section
Day Lakes
Monday PORTH
Tuesday BOLINGEY
Wednesday POLLAWYN
Thursday JENNYS | TREWATERS
Friday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Anglers
Chris Barley John Barnes Steve Billups
Tony Butler Phil Canning Steve Clarke
Wayne Clarke Dave Cockayne Lee Cox
Marc Eagles Tony Evans Matt Grant
Claire Hollis Chris Kitchin Jamie Mcguire
Craig Meadows Phillip Morris Graeme Offern
Roy Penkethman Gary Plant Mark Richardson
Daniel Robinson Tony Rodgers Scott Russell
Alan Scotthorne Sandra Scotthorne Cliff Skyrme
Mark Smith Bryan Travis Alan Tuck
Keith Vaughan Gary Webber Tony Williams
Nick Wooding Andy Woods  

‘E’ Section
Day Lakes
Monday BOLINGEY
Tuesday POLLAWYN
Wednesday JENNYS | TREWATERS
Thursday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Friday PORTH
Anglers
Matt Blackmore Ben Broxson Dave Bruton
Brett Chapman Kevin Cox Rodney Finch
Daniel Gavan Simon Gould Ian Goulding
Nick Green Barry Griffin Matt Gronow
Michael Hall Ben Hathaway Dean Hodder
Jason King Dave Lewis Ben Lord
Ivan Lord Matthew Malia Colin Marshall
Neil Mckinnon Brett Nicholls Chris Pentland
Keith Pentland Geoff Ringer Martyn Rogers
Luke Sears Gary Smith Nick Speed
Martin Stickley Brian Sunderland Gary Thomas
Richard Wyatt