Milo Festival 2016 Draw / Rules / Format

Fishing Information call 01726 862519

Everything you need including the rules, format information and the draw for the match!

Match Rules and Format
pdf_logo
Match Rules
Click to download
PDF
pdf_logo
Match Format
Click to download
PDF
Click here to Download FREE Adobe Reader

A Section
Day Lakes
Monday POLLAWYN
Tuesday TWIN OAKS, TRELAWNEY
Wednesday TREWATERS, ACRON, CANAL
Thursday PORTH
Friday BOLINGEY

Anglers
Richard Bacon Mick Baskerville Dave Clemens
Andy Dare Mark Fox Matthew Grey
Russell Grimes Mark Hanham John Hannon
Martin Holmes James Holmes Stewart Homewood
Steve Horton Alan Jones Robert Kite
Andrew Lloyd Colin Mitchell Alex Murray
Roy Penkethman Sam Powell Mark Richardson
Trevor Robinson Jake Robinson Ian Russell
Des Shipp Mark Smith Gary Thomas
Nathan Watson John Whincup Dan White
Mikey Williams Stephen Wilson George Woodhead
Clive Wynn

B Section
Day Lakes
Monday TWIN OAKS, TRELAWNEY
Tuesday TREWATERS, ACRON, CANAL
Wednesday PORTH
Thursday BOLINGEY
Friday POLLAWYN

Anglers
Jason Benning Brian Clark Steve Couch
Chris Couch Lee Cox Andrew Crocker
James Dent Dave Geldart Jim Gladstone
Stephen Hall Chris Hancock Mark Hayes
Claire Hollis Neil Horne Mick Howells
Alison Jones Pete Jones Peter Keeler
Kit Knight Gary Middleton Darren Millnes
Alan Millward Philip Morris Lewis Nightingale
Jack O'sulliven Steve Sanders Michael Shepherd
Luke Sorokin Steve Stead Darren Walters
Kevin Walters Mick Wells Dave Wilde
Carl Williams Nick Wooding

C Section
Day Lakes
Monday TREWATERS, ACRON, CANAL
Tuesday PORTH
Wednesday BOLINGEY
Thursday POLLAWYN
Friday TWIN OAKS, TRELAWNEY

Anglers
Geoff Balls Marin Beardsmore Steve Bestall
Darren Cox Martin Cullip Alan Donnelly
Andy Geldart Maria Green Nick Green
Andy Greenwood Dean Gregory Marcus Harrison
Jon Harvey Paul Holland Steve Hutter
William Jex Geoff Jones Warren Loosemore
Mike Mcmillan Derek Newson John Parks
Mick Pegg Steve Reid Jason Robinson
Danny Scott Dennis Seymore Craig Shaw
David Smith Darren Stonehouse Paul Tutt
Tom Wallis Gary Webber Graham Welton
Paul Yates Michael Yates

D Section
Day Lakes
Monday PORTH
Tuesday BOLINGEY
Wednesday POLLAWYN
Thursday TWIN OAKS, TRELAWNEY
Friday TREWATERS, ACRON, CANAL

Anglers
Brian Baxter Roy Beasley Matthew Blackmore
Dave Bruton Tony Butler Keith Clark
Colin Dumphy Kevin East Andrew Ford
Nathan Fox Kevin Goldenburg Terry Harrison
Chris Haywood Paul Hoffman Richie Hull
Rob Jones Dean Kenworthy Chris Kitchin
Colin Marshall Neil Mckinnon John Metcalf
Rob Peel Chris Perry Andy Pounder
Andy Power Cliff Prophet Martin Rodgers
Scott Russell Luke Sears James Stones
Corrie Wagstaff Robin Walker Matthew Watling
Adi Watts Jamie Wilde

E Section
Day Lakes
Monday BOLINGEY
Tuesday POLLAWYN
Wednesday TWIN OAKS, TRELAWNEY
Thursday TREWATERS, ACRON, CANAL
Friday PORTH

Anglers
Pete Asplen John Barningham Craig Bate
Gary Bell Chris Bradney Kevin Cox
David Crandon George Crawford Rick Dennis
Darel Faletto Ky Faulkner Simon Fry
Jake Galagher Wayne Garnett Matthew Grant
Mark Hawthorne Robin Headley Ian Hudson
Rich Jones Lee Martin Don Mclean
Jim Miles Nigel Mills Robin Payne
Steve Potter Keiron Rich Geoff Ringer
Alan Scotthorne Sandra Scotthorne Steven Shepherd
David Silman Graham Thomas David Turberville
Lesley Turberville Stewart Woods