Preston Innovations Festival 2018 – Draw

Fishing Information call 01726 862519
Festival Bookings call 01726 862100
Holiday Bookings call 0344 335 3569

Every competitor in the Preston 2018 festival!

'A' Section
Day Lakes
Monday POLLAWYN
Tuesday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Wednesday CANAL | ACORN | TREWATERS
Thursday PORTH
Friday BOLINGEY
Anglers
Kelvin Acton Chris Barley Steve Barraclough
Harry Billing Stewart Brown Vince Brown
Brett Chapman Paul Christie Jason Collins
Nigel Cornwell Darren Cox Andrew Crocker
Tom Edwards Tony Gilbert Phil Godding
Bruce Goulding Martin Harell Allen Harrison
Claire Hollis John Jones Ryan Laycock
Phillip Morris Jamie Parkhouse Keith Pentland
Keith Pentland Keiron Rich Lee Riley
Stephen Rodgers Dale Shepherd Charlie Sibley
Keith Vaughan Garry Walker Jon Whincup
Doug Wright  

'B' Section
Day Lakes
Monday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Tuesday CANAL | ACORN | TREWATERS
Wednesday PORTH
Thursday BOLINGEY
Friday POLLAWYN
Anglers
Dan Bennett Ryan Bennett Roger Brown
Paul Carnwell Dave Cockayne David Crandon
James Dent Alex Dockerty Tony Evans
Maria Green Nick Green John Harvey
Paul Hoffman Jordan Holloway Ritchie Hull
Simon Jones Chris Kitchin Mick Lees
Ryan Lidgard Colin Marshall Matthew Marshall
Steve Martin Neil Mckinnon Jamie Minter
Roy Penkethman Scott Puddy Tom Scholey
Craig Shaw Greg Victor Ian Victor
Gary Vincent Andy Weston Andy Williams
Mickey Williams      

'C' Section
Day Lakes
Monday CANAL | ACORN | TREWATERS
Tuesday PORTH
Wednesday BOLINGEY
Thursday POLLAWYN
Friday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Anglers
Richard Bacon Roy Beasley Andy Benwell
Jim Berry Paul Burton Glen Butler
Steve Conway Tony Curd Ian Fisk
Martin Funnell Dave Geldart Jim Gladstone
Matt Godfrey Rob Goodson Matt Gronow
Ben Hagg Michael Hall John Hannam
Ben Hart Steve Hutter Rob Jones
Mike Mcmillan Francis O’Reilly Mark Richardson
Martin Robson Marc Rodgers Martyn Rogers
Shaun Sanders Wayne Sharman Nick Speed
Gary Thomas Kevin Wadge Tony Watson
Jamie Wilde      

'D' Section
Day Lakes
Monday PORTH
Tuesday BOLINGEY
Wednesday POLLAWYN
Thursday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Friday CANAL | ACORN | TREWATERS
Anglers
Neil Anderson Jon Arthur Andy Bailey
Keiron Bailey Jeremy Benson Tony Butler
Glenn Calvert John Darlington Colin Dumphy
Lee Farmer Gerry Foley Nathan Fox
Simon Gould Gareth Gronow Dale Hancock
Bradley Hancock Robbie Harbour Paul Holland
Neil Horne Ian Hutton Mick Keene
Robert Kite Andy Leathers Ivan Lord
Steve Nadin Andy Power Tim Rust
Des Shipp Oli Stringer Bryan Travis
David Tuberville Gary Vincent Nathan Watson
Dan White      

'E' Section
Day Lakes
Monday BOLINGEY
Tuesday POLLAWYN
Wednesday TWIN OAKS | TRELAWNEY
Thursday CANAL | ACORN | TREWATERS
Friday PORTH
Anglers
Cliff Adams Grant Albutt Andy Bennett
Peter Black Nigel Bond Dave Burns
Phil Canning Richard Chapman Sam Collett
Ashley Conboy Andy Dargue Callum Dicks
Craig Edmonds Graham Elliot Daryl Faleto
Simon Fry Dean Gunby Martin Holmes
Simon Jee Jon Jowett Lee Kendrick
Nigel Kendrick Gavin Leversidge Ryan Mckinlay
Brian Morgan Andy Nelson Vince O’Connor
Glen Picton Jamie Read Karl Richardson
Scott Russell Alan Scotthorne Lee Turner
Mathew Vater